Çeviri Tanıtım 
                                                                                                    
Sevgili Üniversite Adayları,
 
Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi, Türkiye’nin iki önemli metropolü olan İstanbul ve Ankara’nın arasında yer almaktadır. Önemli bir geçiş güzergahında olması nedeniyle Türkiye’nin pek çok noktasından rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Ayrıca; Karadeniz’e kıyısı bulunan ilçemiz Akçakoca; Üniversitemize 35 km. mesafededir.
 
Üniversitemiz “Değer Üreten Üniversite” sloganıyla Türkiye’de 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında akademik performansa göre 3. sırada yer almaktadır (urapcenter.org). Fakültemiz yapmış olduğu akademik faaliyetlerle bu başarıya önemli bir katkı sağlamaktadır.
 
Orman Fakültesi, üniversitemizin en köklü fakültelerinden olup 1992 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuştur. Fakültemiz 1994 yılından bugüne eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında 19. Dönem mezunlarımızı vermenin gururunu yaşıyoruz.
 
Fakültemizde, Orman Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı, Orman Endüstri Mühendisliği ve Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümleri bulunmaktadır. Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümüne 2016’da öğrenci alınması planlanmaktadır.
 
Bölümlerimizde isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı, bulunmaktadır. Dileyen öğrenciler 1 yıl hazırlık görme şansına sahiptirler. Hazırlık sınıfını tercih etmeyenler doğrudan tercih ettikleri bölümün 1. sınıfına başlayacaklardır.
 
Değer üreten üniversitemizin en fazla değer üreten fakültelerinden biri olan Orman Fakültesi her yönüyle yetkin ve donanımlı bir akademik kadroya sahiptir. Üretilen bilimsel yayınlar ve destek alınan proje sayıları açısından üniversitemizin en başarılı fakültesidir. Akademik personelimizin önemli bir bölümü yurtdışı tecrübeye sahiptir.
 
Fakültemiz kendisine ait binasında araştırma ve eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Fakültemiz, öğrencilerimizin öğrenimleri süresince alacakları bütün derslerin hem teorik hem de uygulamalarını yapabilecekleri yeterli fiziki donanıma sahiptir. Akademik personelimizin ürettiği projeler ve üniversitemizin desteği ile bütün laboratuvarlarımız makine teçhizat açısından çok iyi bir donanıma sahiptir.
 
Fakültemiz coğrafik konumu itibariyle önemli avantajlara sahiptir. Çok yakın çevresinde yer alan Orman Bölge Müdürlükleri (Bolu ve Adapazarı), Araştırma Enstitüleri (Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü, Kavak ve Hızlı Gelişen Orman Ağaçları Araştırma Enstitüsü) ve Ankara merkezdeki Orman Genel Müdürlüğü ve diğer Genel Müdürlüklerle yakın ilişkilere sahip olarak ortak çalışmalar ve projeler yürütmektedir. Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nün sahip olduğu ormanlar, özellikle Orman Mühendisliği öğrencilerinin ders uygulamaları için son derece uygundur. Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı fidanlıklar yine öğrenci uygulamaları için ziyaret edilmektedir.
 
Düzce ilinin sahip olduğu doğal zenginlikler (örneğin sulak alanlar, tabiat anıtı, milli park, mesire alanları v.b.) ve yakın çevrede bulunan resmi ve özel fidanlıklar (Hendek, Pamukova, Arifiye, Yalova) Peyzaj Mimarlığı bölümü öğrencilerinin ders uygulamalarında ziyaret ettikleri yerlerdir.
 
Sevgili gençler,
 
Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi sahip olduğu akademik kadrosu, alt yapı olanakları, coğrafik konumu açısından ülkemizin en iddialı, en kaliteli ve en çok değer üreten Orman Fakültesi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Lütfen web sayfamızda bölümlere ait bağlantılardan bölümlerle ilgili detaylı bilgilere ulaşın. Ayrıca üniversitemizin ana web sayfasını da ziyaret etmenizi tavsiye ederim.
 
Sizleri Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi ailesine katılmaya davet ediyoruz.