Öğretim Üyemiz “Dikili Ağaç Satışlarının İlgi Grupları Üzerine Etkileri” Konusunda Davetli Konuşmacı Olarak Panele Katıldı.

30 Ara

Türkiye Ormancılar Derneği (TOD) tarafından organize edilen ve 26 Aralık 2019 tarihinde TOD’un kuruluşunun 95. yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Orman Varlığımız ve Ormancılık Üretim Faaliyetleri Paneli”ne Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Orman Ekonomisi Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Selman Gültekin davetli konuşmacı olarak katılarak “Dikili Ağaç Satışlarının İlgi Grupları Üzerine Etkileri” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Ankara Türk Harb-iş konferans salonunda gerçekleştirilen panele başta TOD Genel Başkanı Hüseyin ÇETİN olmak üzere, orman teşkilatının çeşitli kademelerinde görev yapmış ve yapmakta olan orman mühendisleri, özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Bolu ve Kastamonu illerinden gelen orman kooperatiflerinin yöneticileri ve üyeleri olmak üzere yaklaşık 150 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Panel TOD Genel Başkanı Hüseyin ÇETİN’in açılış konuşmasının ardından, Kastamonu Orman Kooperatifleri Birliği Başkanı Erol AKAR tarafından orman kooperatiflerinin durumu ve sorunlarına ilişkin bir sunum gerçekleştirildi. Daha sonra panel yöneticisi olarak davet edilen İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Ormancılık Ekonomisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Kenan OK tarafından panel oturumlarına geçildi. Panele Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Orman Ekonomisi Anabilim Dalı öğretim elemanlarından Araş. Gör. Yıldız BAHÇECİ de katılmıştır.